• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

1 Haftada Hamilelik Belirtileri

  • 1 Star
    Loading...

Hamilelik, ilk haftadan itibaren anne adaylarında belirtiler meydana getirir ve fiziksel değişiklikler yaratır. Gebeliğin ilk haftasında ortada henüz bir bebek yoktur ancak rahmin iç çeperi kalınlaşır ve vücut yumurtlama için hazırlık dönemine girer. Kadınlarda 1 haftada hamilelik belirtileri meydana geldiği zaman direkt olarak doğum uzmanlarına başvurmak gerekecektir.

Adet Gecikmesi

İlk haftada hamilelik belirtisi olabilecek en önemli durum, adet gecikmesidir. Periyodik olarak tekrarlanan adet gününüzde gecikme mevcutsa, hamileliğin ilk haftaları içerisinde bulunma durumunuz oldukça fazladır.

Kusma ve Mide Bulantısı

Kusma ve mide bulantısı, birçok hastalığın belirtisi olarak ortaya çıkabilecek durumlardır. Bu belirtilerin hamileliğe yorumlanabilmesi için diğer belirtilerle birleşmesi gerekiyor. Yani adet gecikmesi ile birlikte vücutta yoğun bir mide bulantısı hissi varsa, hamilelik ihtimali oldukça yüksek olacaktır.

Sık Sık İdrara Çıkma

Adet gecikmesinin ve hormonal değişikliklerin de etkisiyle hamilelik döneminde sık sık idrara çıkma durumu gözlemlenir. Hamileliğin ilk haftasından itibaren kendini gösteren bu belirti, hamileliğin de en ciddi belirtileri arasında yer alıyor.

Aşerme ve Besinlerden Tiksinme

Anne adaylarında ilk haftadan itibaren belirgin şekilde bazı yiyeceklerden tiksinme durumu görülür. Bunun yanı sıra bazı yiyeceklere ise aşırı hassasiyet duyulur ve aşerme durumları başlar. Anne adayındaki bu değişmeyi fark etme konusunda özellikle baba adaylarına ciddi görevler düşmektedir.

Bahsettiğimiz bu belirtiler her anne adayında farklı şekillerde ortaya çıkabilir ve şiddetleri değişiklik gösterebilir.