• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Annelere Enerji Veren Besinler

  • 1 Star
    Loading...

Hamilelik döneminden sonra anneler, mutlaka yediklerine ve içtiklerine dikkat etmek durumundadır. Özellikle emzirme dönemindeki anneler hem beden sağlıkları için hem de sahip oldukları sütün verimi ve kalitesi için yedikleri ve içtiklerine dikkat etmek zorundadır. Rutin olarak gün boyunca sağlıklı yiyecekler yemek, muhtemelen yeni bir anne olarak sahip olduğunuz küçük enerjiyi en üst düzeye çıkaracaktır. İşte annelere enerji veren besinler;

Az Yağlı Süt Ürünleri

Az Yağlı Süt Ürünleri tercih ederseniz, bilmelisiniz ki süt ürünleri sağlıklı emzirmenin en önemli halkalarından biridir. Çünkü süt ürünleri, kemik güçlendirmeyi sağlayan D vitamini içerir. Öte yandan süt ürünleri Protein ve B vitaminleri sağlar ve aynı zamanda süt ürünleri kalsiyumun en iyi kaynaklarından biri tanesidir.

Yağsız Sığır Eti

Enerjinizi yağsız sığır eti gibi demir açısından zengin gıdalar ile yeni bir anne olarak artırın. Demir eksikliği, enerji seviyenizi azaltabilir ve yeni doğan bir bebeğin taleplerine ayak uydurmanızı zorlaştırır.

Hemşirelik anneleri ekstra protein ve B-12 vitamini tüketmelidir. Yalın sığır eti, her ikisi için de mükemmel bir kaynaktır.

Yaban Mersini

Emziren anneler, her gün iki veya daha fazla porsiyon meyve veya meyve suyu almalıdır. Yaban mersini ihtiyaçlarınızı karşılamak için mükemmel bir seçimdir. Bu doyurucu ve lezzetli meyveler, sizin için iyi olan vitamin ve minerallerle doldurulur ve enerji seviyenizi yüksek tutmak için size sağlıklı bir karbonhidrat dozu verir.

Portakal

Portatif ve besleyici portakallar enerjiyi artırmak için harika bir besindir. Portakallar ve diğer turunçgiller emziren anneler için mükemmel bir besindir. Çünkü emziren anneler hamile kadınlardan daha fazla C vitaminine ihtiyaç duyar.