• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Anneleri En Çok Zorlayan Durumlar

  • 1 Star
    Loading...

İster ilk kez ister tecrübeli olsun çoğu anne, pek çok zorlu durumla karşılaşabilmekte ve bu durumun nasıl üstesinden geleceği durumunda sıkıntılar yaşamaktadır. Bu yazıda özellikle bu anneleri en çok zorlayan durumlar hakkında bilgilendirici yazılar okuyacaksınız.

Gebelik Sorunları

Hamilelik süresince anne adayının fiziksel ve psikolojik anlamda yaşadığı birçok denge problemi olmaktadır. Ansızın değişen ruh halleri, fiziksel olarak güçleşen durumlar bu olaya örnek gösterilebilir. Anne adayı bu durumlar karşısında kimi zaman güçlü durabilirken, kimi zaman da altından kalkamayacak bir hale gelebilir. Özellikle sabahları kusma ve bulantı gibi mide sorunları anneyi en çok zorlayan durumlardan bazılarıdır. Anne adayı, gebeliği süresince uzun yol yapamayacak bir hale bile gelebilir. Buna eşlik eden çeşitli kas ve eklem ağrıları da anneyi oldukça zor bir duruma sokabilir. Bazı kadınlarda uykusuzluk yada sık uyuma isteği görülebilir. Bu kişiyi çoğu zaman sıkıntıya sokacaktır. Çünkü bu isteğin ne zaman geleceği de çoğu zaman belli değildir. Sigara kullanan anneler ise, hamilelik süresince bırakmak zorunda olduğundan bu onları daha farklı bir strese de sokabilir.

Çalışan Anneleri Zorlayan Durumlar

Bir bebeğini bakımını en iyi şekilde üstlenebilecek anneler, bazı zamanlarda çalışmak durumunda kalabilir. Bu durumda bebek annesinden uzakta kalır ve hem onun için hem de anne için zor bir durum yaratır. Özellikle ilk olacak şeylerde bebeğin yanında olamamak anne için korkunç bir durum olabilir. Yaşı ilerleyen bebeklerde ve çocuklarda da çeşitli ortamlara katılamamaktan dolayı anne için zor durumlar ortaya çıkabilir.