• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bebekler Kışın Uyurken Nasıl Giydirilmelidir?

  • 1 Star
    Loading...

Aileler, mevsim değişikliklerinde bebekleri nasıl giydirecekleri konusunda sürekli kararsız kalırlar. Kalın giydirmek bunaltıcı olurken, ince giydirmek hastalık sebebi olabilir bu nedenle kıyafet seçimine oldukça dikkat etmek gerekir. Yanlış kıyafet seçimi bebeklerde hem cilt hastalıklarına hem de bünyesel hastalıklara neden olabilir. Özellikle bebekler gece uyurken, giydirilecek olan kıyafetler bebek sağlığı için büyük önem taşır. Peki, bebekler kışın uyurken nasıl giydirilmelidir?

Kışın Uyuyan Bebekleri Nasıl Giydirmek Gerekir?

Kış aylarında bebekler uyurken, pamuklu ve çok kalın kıyafetler giydirmek yanlış olacaktır çünkü bu tür kıyafetler bebeğin cildi için zararlıdır. Bunun yanında çok fazla terlemeye sebep olurlar ve kış ayları için terlemek oldukça sağlıksızdır. Ayrıca kış aylarında geceler çok soğuk geçtiği için, bebekleri ince giydirmek soluk algınlığına neden olacaktır. Kışın bebekler orta kalınlıkta bir kazak ile uyutulabilir. Kazağın yakasının düz olmasına ve kumaşının yünlü olmamasına dikkat etmek gerekir.

Kışın Aylarında Bebeklerin Kıyafetleri

Kış ayları, bölgeden bölgeye değişiklik gösterir ve her bölgede farklı şiddette soğukluklar görülür. Çok fazla soğuk olan bir bölgede yaşayan aileler bebeklerini giydirirken, fazla dikkatli olmalılardır ve atkı, eldiven, bere gibi aksesuarlardan yardım almalılardır. Soğukluk derecesi az olan bölgelerde de bu aksesuarlardan yardım alınabilir çünkü bebeklerin vücut ısıları bir yetişkinin vücut ısısına göre daha düşüktür. Ancak bu bölgelerde yaşayan insanlar çok kalın kıyafetlerden kaçınmalılardır.