• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bebeklerde Alerji Belirtileri

  • 1 Star
    Loading...

Bebeklerinizin hassas cildi birçok şeyden alerji yapabilir. Emzirme döneminde olan bir bebeğin annesi de yediği ve içtiğine dikkat etmelidir. Bebeklerde Alerji Belirtileri anneden bebeğe verilen süt aracılığı ile de geçebilir.

Bebeklerde Alerjinin Nedenleri

Alerji belirtileri yeni doğan bebeklerde sıklıkla rastlanır. En temel neden bağışıklık sisteminin gelişmemiş olmasıdır. Anneden geçebilen süt dışında dışarıdan alabilecek temas da alerjiye neden olabilir. Bunların başında bebeklerinize giydirmiş olduğunuz kıyafetlerin deterjan özelliğinden kaynaklanır. Yetişkin çamaşırları ile birlikte kesinlikle yıkanmamalıdır. Deterjan bebeklere özel olmalıdır. Bol su ile durulanmalı ve ütülenmelidir. Ütünün etkisi oldukça fazladır. Sıcak ve buharın etkisi ile birlikte mikropların ölmesine yardımcı olur. Böylelikle büyük oranda oluşabilecek alerjinin önüne geçmiş olursunuz.

Bebeklerde Gıda Alerjisi

Anne sütünden sonra katı gıdaya geçişte sıklıkla yaşanır. Riskli yiyecek gruplarından vermekten sakının. Mantar, tavuk, peynir, yumurta, domates, karpuz gibi yiyecekler bebeklerde alerjiye neden olur. Özellikle kırmızı ve beyaz etlerde alıştırma sürecinde et suyu ile başlamalısınız. Böylelikle alerjinin olup olmadığını da test edebilirsiniz. Anneler besin açısından bıldırcın yumurtası verilmesine özen gösterir. Oysaki bıldırcın yumurtası normal yumurtaya göre üç kat daha kuvvetlidir. Katı gıdaya yeni geçen bir bebek için fazla gelir. Bu sebeple yarısını verebilirsiniz. Alıştırma evresinde her şeyden azar azar vererek başlamalısınız. Bebeğinizin alerji olduğunu öncelikle göğüs, sırt ve göbek bölgesindeki minik kızarıklardan anlayabilirsiniz.