• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bebeklerde Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

  • 1 Star
    Loading...

Bebeklerde diş ağrısı, özellikle diş çıkarma dönemlerinde yoğun olarak görülür. Ebeveynlerin en sık sorduğu sorulardan biri de ‘bebeklerde diş ağrısı nasıl geçer? ‘ sorusudur. Başvurulacak ilk yöntem, bebeğin sağlığını korumak için doğal ürünleri kullanmak olmalıdır.

Doğal Besinlerden Faydalanın

Her Derde Deva Zencefil: Zencefil, sağlığa faydalarıyla bilinen zencefil, bebeklerde diş ağrısını azaltmak ve dindirmek için başvurulan en sık yöntemlerdendir. Bir parça soyulmuş olan zencefilin kökünü alarak bebeğin diş etine en az iki üç dakika boyunca nazikçe sürmelisiniz. Bu tarifin düzenli olarak uygulanması öneriliyor.

Badem Özünden Oluşan Karışım: Birkaç damla suyla karıştırılmış olan badem özünü bebeğin diş etine sürün. Bu karışımı parmakla ya da pamukla sürebilirsiniz. Su ile karıştırılmış olan badem özünün, acıyı azaltma ve rahatlatma etkisi bulunur. Badem özünü aktardan ya da sağlık onayı almış internet sitelerinden bulabilirsiniz.

Bebeklerde Diş Ağrısını Dindirmek

Diş Kaşıyıcı: Diş kaşıyıcılar, bebeklerin ağrıdan kurtulmalarına yardımcı olur. Buzdolabında muhafaza ettiğiniz bir diş kaşıyıcı alın ve bebeğin ısırmasını sağlayın. Bu uygulama, bebeğin dişlerindeki zonklamayı hafifletmeye yardımcı oluyor.

Soğuk Kaşık Uygulaması: Amerikan Diş Hekimleri Birliği’nin de önerdiği bir yöntem soğuk kaşık yöntemi. Bir yemek kaşığı dondurucuya konur ve soğuduğu zaman alınır. Dondurulmuş olan bu kaşık bebeğin diş etine tutulur. Soğuk metal yüzeyin diş eti sorunlarını ve ağrıyı azalttığı bilinmektedir.