• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bebeklerde Vücut Kızarıklığı Sebepleri

  • 1 Star
    Loading...

Yeni doğan bebeklerde meydana gelen kızarıklıklar aileleri çoğu zaman endişeye düşürmüştür. Farklı şekillerde kendisini gösteren kızarıklıklar bebeklerin yüzlerinde, ellerinde, tüm cilt üzerinde kendini gösterebiliyor. Çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkan kızarıklıklar bebeklerde huysuzluğa ve kaşıntıya sebep olur. Peki, bebeklerde vücut kızarıklığı sebepleri nelerdir? Çok fazla sebebi bulunan bu kızarıklar ortaya çıktığı zaman bebekler aileleri tarafından doktora götürülmeli veya evde basit yöntemler uygulanmalıdır.

Bebeklerde Vücut Kızarıklıkları Neden Ortaya Çıkar?

Bebeklerde çıkan kızarıklıklar bazı hastalıklardan dolayı ortaya çıkabiliyor. Bebekler kızamık çıkarabilirler. Bu vücutta kızarıklığa yol açar. Herhangi bir alerjik durumu olan bebeklerde egzama adı verilen vücut kızarıklığına sebep olan hastalıklardan biridir. Bebeklerin vücutlarında sıcaklığa bağlı olarak ortaya çıkan isilikler oluşur. Bunlar da bebeklerin tüm vücutlarında kırmızı lekelerin çıkmasına neden olur. Bu tür kızarıklık çeşitleri her bebekte görülmesi olağan kızarıklardır. Bu nedenle çok fazla endişelenmemek gerekir.

Bebeklerde Oluşan Kızarıklıklar Nasıl Geçer?

İlk olarak kızarıklığın sebebinin bilinmesi gerekir. Bunun için bir cilt uzmanına gidilmelidir. Hastalığın sebebi belli olduktan sonra uzmanın verdiği krem şeklindeki ilaçlar eczaneden alınır. Belirtildiği zamanlarda belirtildiği gibi bebeğin cildine sürülür. Bebekler böyle durumlarda sıcak ortamlarda fazla tutulmamalıdır. Sıcak kızarıklığın artma sebeplerinden bir tanesidir. Bu yüzden herhangi bir kızarıklık olduğunda veya belirtisi görüldüğünde ilk olarak teşhis konulur, ilaçlar kullanılır ve sıcak ortamlardan uzak durulması gerekir.