• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bebekleri Mikroptan Nasıl Uzak Tutabilirsiniz?

  • 1 Star
    Loading...

Bebeklerde görülen rahatsızlıkların çoğu genellikle mikroplardan dolayı oluşmaktadır. Vücutlarının bağışıklık sistemleri henüz tam olarak gelişmeden her türlü mikroba yakalanma olasılıkları daha fazla olmaktadır. Mikroplardan dolayı hastalanan bebeklerin tedavisi daha zor olmakta, hastalık ise çabuk gelişmekte ve dağa ağır geçmektedir. bu yüzden bebeklerin hastalanmadan önce gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir. Bebeklerin hastalıklara yakalanmadan önce tedbir almak için bebekleri mikroptan nasıl uzak tutabilirsiniz? sorusunu cevaplamak gerekiyor.

Bebeklerin En Çok Mikrop Kaptıkları Yerler Nelerdir?

Bebeklerin mikroplardan korunması için, yoğun olarak mikrop barındıran yerler bilinmelidir. Ev ortamı ele alındığında bebeklerin mikroplardan en fazla etkilendiği yerlerin başında mutfak ve tuvaletler gelmektedir. Mikropların nemli ortamlarda daha fazla çoğalmasından dolayı bu yerler en fazla mikropların bulunduğu yerlerdir. Evde mikrop barındıran eşyalarda mevcuttur ve özellikle bebeklerin oyuncakları ile yatakları en önemli mikrop kaynaklarıdır. Dış ortamda ise genel kullanıma açık olan çocuk parkları ve büyüm alışveriş merkezlerinin oyun alanları ve yemek yeme yerleri bebekler için en büyük tehdit alanlarıdır.

Bebekler Mikroplardan Nasıl Uzak Tutulur?

Bebekleri mikroplardan uzak tutmanın yolu, mikrop barındıran ortam ve mekanlardan uzak durmakla başarılmaktadır. Bebekler herkesin kullandığı oyuncaklar ve eşyalarla temas ettirilmemeli ve açıkta bulunan malzemelere el sürdürülmemelidir. Eğer mecburiyet varsa bu nesneler silinmeli sonra bebeklerin kullanımına verilmelidir. Bir diğer husus ise bebeklerin kalabalık ortamlara sokulmamasıdır. Kalabalık ortamlarda mikropların yayılması daha hızlı ve çeşitli olmaktadır. Bebeklerin tüm mikroplardan korunmasının genel yöntemi ise; sağlıklı beslenme (özellikle anne sütü ile), havaya uygun kıyafetler giydirilmesi, aşılarının düzenli yapılması ve mümkün olduğunca temiz havaya çıkarılmasıdır.