• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bebeklerin Uyuyamama Sebepleri

  • 1 Star
    Loading...

Yeni doğan bebeklerin birçoğunda uyku sorunu yaşanabilmektedir. Yaşanan bu durum anne ve bebek için çok zor olsa da bebeklerin uyuyamama sebepleri araştırılmalı ve ona göre çözüm bulunmalıdır. Bebeğinizin uykuya dalamaması sizi endişelendirmesin, bu durumda anneye düşen altında yatan sorunu tespit ederek müdahale etmesi ve sabırlı davranması olacaktır. yeni doğan bebekler pek çok nedene bağlı olarak uyku sorunu yaşayabiliyor. Bu sorunların tespit edilmesi halinde çözümü oldukça kolay olmaktadır.

Açlığa Bağlı Uykusuzluk

Çoğu bebek yeri kadar doymadığı için uyku sorunu yaşamaktadır. Bebeklerin mide kapasiteleri çok geniş olmamakla birlikte yeteri kadar doymamaları uyuyamama gibi sebeplere neden olabilir. Karnı aç olan bir bebek asla uyumaz, bu gibi bir durumu tespit etmek için bebeğin kilo kontrolüne girmesi şarttır. Doktorunuz size bu konu hakkında kesin ve net bilgi söyleyecektir. Anne sütü ile doymayan bebeğe dışarıdan mama takviyesi önerilecektir. Bu konu hakkında mutlaka destek almanız gerekiyor.

Gaz Sancısına Bağlı Uykusuzluk

Yeni doğan bebeklerin en büyük problemi gaz sancısıdır. Kimi bebekte yaşanılan bu durum uyku sorunu yaratabilir. Bu durum geçici olsa da bazı bebeklerde oldukça uzun sürmektedir. Bebeğinizde böyle bir soruna bağlı uykusuzluk yaşandığını tespit etmeniz halinde geçici çözümler üreterek uyku sorununa çözüm bulabilirsiniz. Sırtını ovalamak, yan yatırmak, banyo yaptırmak bu çözümler arasında yer almaktadır. Ayrıca doktor yardımı alarak bitkisel ilaçlar da kullanabilirsiniz.