• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bebeklerin Vücut Dili Bizlere Ne Anlatır?

  • 1 Star
    Loading...

İnsanlar aklı olan ve konuşabilen varlıklardır. Dolayısı ile kişiler dertlerini, sıkıntılarını veya anlatmak istediklerini ifade edebilirler. Bu durum bebeklerde ise biraz farklıdır. Bebekler konuşmaya başlamadan önce yapmak istediklerini veya herhangi bir isteklerini ağlayarak veya vücut dili ile yetişkinlere anlatmaya çalışır. Peki bebeklerin vücut dili bizlere ne anlatır?

Bebekler İle İletişim Kurma Yolları

Bebekler ile özellikle anne arasında sıkı bir bağ kurulur. Bu bağ doğum ile başlayıp hayat boyu devam eder. Dolayısı ile anneler bebeklerinin hemen hemen her sıkıntısını bilir ve ona çözüm arar. Bu durum bazı zamanlar sezgisel bazı zamanlar ise bebeklerin davranışlarından ortaya çıkar. Çünkü bebekler akılları sarmaya başladıktan sonra vücut hareketleri ile yapmak istediklerini kolay bir şekilde anne ve babalarına anlatabilirler.

Bebeklerin Hangi Hareketinden Ne Anlaşılmalı?

Yeni doğmuş bir bebeğin vücut dilinden bir anlam çıkması beklenemez. Bu bebekler genellikle ağlayarak dertlerini anlatmak ister. Buda acıkmak, altını kirletmek, gaz çıkarmak gibi temel problemlerde olduğu için anneler bu sorunları hemen ortadan kaldırabilir. Ancak özellikle 6 aydan sonra bebekler vücut hareketleri ile birçok şeyi anlatabilir. Örneğin bebekler bir pozisyondan sürekli başka pozisyona geçiyorsa bu durum bulunduğu yeri değiştirmek istemesine, dik pozisyondan sağa sola doğru düşüyorsa yorgun olduğuna, dudaklarının büzülmesi aç olduğuna, ellerini ağzına getiriyorsa emmek istediğine, kollarını sallıyorsa ve birazda huzursuzsa bu durumda gazı olduğuna işaret olabilir.