• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bel Ağrısı Gebelik Belirtisi mi?

  • 1 Star
    Loading...

Bir aileyi en çok mutlu eden durumlardan biri de gebelik durumunun oluşmasıdır. Gebeliğin yaşanması ile hem kadın hem de erkek farklı bir dünyaya geçiş yapar. Ancak bu gebelik beraberinde birçok soru işaretini de getirebilir. Özellikle getirebileceği komplikasyonlar, olumsuz durumlar, belirtiler, yaşanabilecek farklı durumlar ailenin kafasını karıştırabilir. Genelde bel ağrısı gebelik belirtisi mi gibi birçok soru işareti de kadınların kafasında yer alır. Erken gebelik belirtilerini herkes merak eder.

Gebelik Belirtileri Nelerdir?

Çoğu hamile olmayı bekleyen kadın bel ağrısı yaşadığında bunu regl belirtisi olarak da görebilir. Ancak bel ağrısı hamileliğin en belirgin işaretlerinden biridir. Özellikle belden kasıklara kadar uzanan bir ağrı söz konusu olduğunda akla ilk olarak hamilelik gelebilir. Ve bu bel ağrısı başka belirtiler ile de birleşiyorsa hamile olma durumu kesin olarak düşünülebilir. Halsizlik, uyuma isteği, yorgunluk, ağlama hissinin gelmesi, el ve ayak şişmesi, sık sık idrara çıkma, göğüslerin dolgunlaşması gibi birçok belirti de yaşanabilir. Bu durumda doktora başvurarak hamilelik durumu kesinleştirilebilir.Bel Ağrısı Gebelik Belirtisi mi?

Adet mi Gebelik mi?

Hamilelik belirtileri ile gebelik belirtileri fazlasıyla benzerlik gösterdiği için kafa karışıklığı söz konusu olabilir. Bu durumda emin olmak için gebelik testleri yaptırılabilir, doktora başvurarak muayene olunabilir. Böylece bel ağrısının asıl sebebi kesin olarak öğrenilebilir. Adet gününün gecikmesi de gebelik şüphesini akla getirebilir.