• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Hamilelikte Mide Yanmasına Ne İyi Gelir

  • 1 Star
    Loading...

Hamile olan kadınların herbirinde farklı yakınmalar meydana gelirken bazı kadınlar da mide ağrısı ve mide yanma sorunu baş göstermektedir. Kadınlar hamilelikte mide yanmasına ne iyi gelir konusunda araştırma yaparak, kısa sürede bu sıkıntılarını giderebilirler. Hamilelikte mide yanmasına sebep olan en büyük faktör, rahmin büyümeye başlaması ve bebeğin kilosundaki artıştır. Mideye baskı yapılması reflü oluşumuna etki edecek ve midenin sürekli asit salgılaması mide yanmasına sebep olacaktır.

Asitli Gıdalardan Kaçınılmalıdır

Hamileliğin 20 haftasında başlayan mide yanması bazı kadınlarda doğuma kadar sürebilir. Bu süre hormon salgılama durumuna göre değişiklik gösterir. Hamilelik döneminde mide rahatsızlığı yaşayan bayanların asitli içecek ve gıdalardan uzak durması şarttır. Ayrıca sabah aç karnına ılık süt tüketmek, hormon salgısını azaltacağı gibi, midedeki reflü oluşumunu da engeller. Öğünlerde hızlı yemek mide yanmasına sebep olur. Hızlı yeme alışkanlığından ve uzun süreli aç kalmaktan uzak durmak gerekir. Leblebi ve kaju tüketmek, mide yanmasını engelleyen önemli iki kuruyemiştir.

Yüksek Yastıkta Yatmak

Hamilelik döneminde mide yanması problemi geceleri çok rahatsız ediyorsa, yastık yüksekliğinin ayarlanması gerekir. Yüksek yastıkta yatmak, mide yanmasını gideren ve reflüyü önleyen bir tedbirdir. Ayrıca mide yanmasının sebebi mide yarasından kaynaklanıyorsa, yarım çay bardağı has zeytinyağı içine kuru incir doğranılarak, sabahları aç karnına bir çay kaşığı olacak şekilde tüketilmelidir.