• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Hamileyken Adet Olunur mu?

  • 1 Star
    Loading...

Hamilelik, kadınların yaşayabileceği en iyi deneyimlerden biri olmaktadır. Bir insanın dünyaya gelmesine vesile olmak oldukça özel ve önemli bir durumdur. Ancak bu hamilelik esnasında birçok belirti, komplikasyon, olmaması beklenen durumların olması gibi farklılıklar oluşabilir. Kadınlar bu konularda tereddüt yaşayarak doktora başvurabilir. Özellikle ilk gebeliğini yaşayan her kadının sorduğu soru hamileyken adet olunur mu? sorusudur. Gebeyken adet kanaması olup olmadığı veya kanamanın neye işaret ettiği çoğu kişi tarafından merak edilebilmektedir.

Gebeyken Yaşanılan Kanama Adet Kanaması mıdır?

Çoğu kadın nadir de olsa hamileyken kanama görebilmektedir. Ancak bu durum genelde gebeliğin başlarında yaşanır ve normal adet gibi uzun sürmez. Kesik kesik kanama oluşur. Genetik de olan bir durumdur. Eğer aileden birinin başına gelmişse kişinin başına da gelebilir. Hatta bazı zamanlarda adet gördüğü için hamile olmadığını düşünme durumu da söz konusu olabilir. Lakin bazı zamanlarda kanamanın regl kanaması olduğu doğru bir durumdur.

Her Kanama Adet Kanaması Değildir

Özellikle gebelik döneminde yaşanılan kanamaların adet kanaması olduğu düşünülse de doktora başvurmakta fayda vardır. Çünkü gebelikte görülen kanamalar tehlikeli sonuçları doğurabilir. Hem anne sağlığı hem de bebek sağlığı konusunda bilgi verir. Düşük, erken doğum, nişan kanaması, boş gebelik, dış gebelik gibi birçok sorunun da belirtisi olabilir. Bu nedenle sağlık açısından doktora giderek kanamanın sebebi öğrenilmelidir.