• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kuru Ciltli Bebek ve Çocuklar İçin Avokado Yağı

  • 1 Star
    Loading...

Kuru cilt, bebekler ve çocuklar için oldukça rahatsız edici bir durumdur ve özellikle kış aylarında pullanma ve kaşıntıya sebep olur. Kuru cilt, tamamen ortadan kaldırılması mümkün olmayan bir cilt tipidir fakat nemlendirici kullanarak belirli bir süre için nemlendirilebilir. Çok fazla nemlendirici çeşidi vardır fakat bunlar cilt sağlığı için tehlike oluşturabilir. Bu nedenle herhangi bir zararı bulunmayan yağlar tercih edilebilir. Uzmanlar kuru ciltli bebek ve çocuklar için avokado yağı kullanmanın oldukça faydalı olduğunu söylüyor. Avokado yağı içerisinde bulunan vitaminler sayesinde kuru cildi oldukça iyi nemlendiriyor ve herhangi bir zarar vermiyor.

Bebekler ve Çocuklar için Avokado Yağı Nasıl Kullanılır?

Kuru ciltteki bebek ve çocuklar için avokado yağı kullanmak cildi besleyecek, hem nemlendirecek hem de parlatacaktır. Avokado yağını bir pamuk yardımıyla tüm vücuda yaymak ve kuru olan her yeri nemlendirmek gerekir. Avokado yağının içerisine başka bir yağ veya ürün eklenmemelidir ve sade olarak kullanılmalıdır. Yağı sürdükten sonra üstüne bir şey örtmek yanlış olmaz fakat örtmemek daha uygun olacaktır.

Avokado Yağı Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Kuru ciltler, kış aylarında çok daha kurur. Bunun yanında banyodan sonra, vücuda su değdikten sonra cildin kuruması çok daha hızlı gerçekleşecektir. Bu sebeple cildin kuruduğu gözlemlendiğinde avokado yağı rahatlıkla kullanılabilir. Haftada 1 kez kullanmak yeterli olacaktır fakat kuruluk çok fazlaysa daha çok kullanılabilir.