• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Regl Öncesi Hamilelik Belirtileri

  • 1 Star
    Loading...

Birçok hamilelik belirtisi vardır ve bu belirtiler doğrultusunda hamilelik tahmin edilebilir. Hamile kadınlar, hamilelik boyunca regl görmezler ve regl öncesinde de bazı hamilelik belirtileri görülür. Regl öncesi hamilelik belirtileri şu şekilde sıralanabilir;

1) Karında sürekli artan bir şişlik olması

2) Sıkça yaşanan mide bulantıları ve kusmalar

3) Baş dönmesi ve göz kararması

4) Yaşanan aşırı stres ve ani duygu değişiklikleri

5) Memelerde meydana gelen şiddetli ağrılar ve büyümeler

6) Aniden üşüme veya sıcaklama gibi vücut ısısı değişiklikleri

7) Normale göre daha çok lavaboya gitme durumu

8) Regl olunmasına daha varken vajinadan gelen kanamalar

Bu tür belirtiler regl öncesinde gerçekleşen hamilelik belirtileridir.

Regl Öncesi Hamile Kalındığını Anlamak İçin

Regl öncesinde hamile kalınması durumunda bu durumun gerçekliğini test etmek gerekir. Eczanelerde satılan hamilelik testleri alınarak hamilelik testi yapılabilir. Bununla beraber bir doktora gidip test yaptırmakta uygun olacaktır ve testlerin yanılma durumu olduğu için doktora gitmek daha iyi olacaktır. Hamile olduğundan şüphelenen kadınlar, hamilelik belirtilerini gördükleri anda bir test yapmalı ve bu testlere göre hareket etmelidir.

Regl Öncesi Hamilelik Belirtileri Yanıltabilir Mi?

Regl öncesinde yaşanan hamilelik belirtileri kimi zaman yanlış anlaşılabilir. Bazı kadınlarda yaşanan daha farklı problemler hamilelik belirtileri ile karıştırılabilir bu sebeple bu belirtilerin sağlaması için gerekli testleri yapmak ve doğruluğundan emin olmak gerekir.