• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sıcak Havalarda Evde Bebek Bakımı

  • 1 Star
    Loading...

Özellikle yaz aylarında bebek bakmak bazen kişiye zor anlar yaşatacak durumlar haline gelmektedir. Bu nedenle anneler, pek çok sorun ile karşı karşıya kalır ve bazı zamanlarda işin içinden çıkamaz. Bu makalede sıcak havalarda evde bebek bakımı hakkında bazı tüyoları öğrenecek ve rahatlıkla bebeğinize bakabileceksiniz.

Sıcak Yaz Aylarında Bebek Nasıl Bakılmalı?

İlk olarak mevsim yaz olduğundan ve hava sıcaklığında bir artış olmasından bebeklerde kıyafet seçiminin doğru yapılması gerekir. Bebeği kat kat giydirmekten kaçınmalı, daha rahat ve ince kıyafetler tercih edilmelidir. Diğer bir nokta ise, beslenme şeklidir. Bebek için en uygun besin anne sütüdür. Ancak ek gıdaya geçilen bebeklerde, anne sütü yeterli olmayabilir. Bu durumlarda özellikle yağlı ve ağır gıdalardan kaçınılmalı, bunun yerine daha hafif gıdalar tercih edilmelidir. Yaz ayı sineklerin artışı olarak da bilindiğinden, bebeği ısırmamasına dikkat etmek gerekir. Sinek ısırıkları bebeklerde daha zor bir durum ile karşılaşılmasına sebep olabilir. Bu nedenle odayı ve bebeği korumakta fayda vardır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bebeği sinekten korurken sprey kullanmak yerine oda pencerelerinin telli olmasına dikkat etmek daha faydalı olacaktır.
  • Güneş bebek için son derece faydalıdır. Ancak yaz, sıcaklık derecesinin bir bebeğe göre daha fazla olduğu bir dönemdir. Bu nedenle bebeği her saatte güneş ışığına çıkartmamak gerekir.
  • Yetişkinlerde olduğu gibi bebeklerde de özellikle yaz aylarında sıvı tüketiminin artması son derece önemlidir.