• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Tuzlu Su Bebeklere İyi Gelir Mi?

  • 1 Star
    Loading...

Tuzlu su içerisinde barındırdığı özler sayesinde yakıcı bir etkiye sahiptir. Tuzlu su yutulması durumunda insanların ilk yakındığı şey geniz yanması olmaktadır. Peki ya “Tuzlu su bebeklere iyi gelir mi?“. Birçok insan tuzlu suyun bebeklere iyi geleceğini düşünmektedir. Bu işlem iyi yanlarının yanı sıra kötü yanlar da barındırmaktadır. Geniz yanması gibi durumların çocuğun bağışıklığını geliştirdiği toplumca inanılan bir yargıdır. Ancak bebeğin henüz immün sisteminin tam gelişmemiş olması, tuzlu suyun topluma açık ve hastalık barındırabilecek bir ortama sahip olması, vücudun ıslandıktan sonra kuruyana kadar geçen zamanda çocuğun hastalanması gibi kötü durumlarla karşılaşılması asla istenmemektedir. Bu sebeple tuzlu suya girmesi doktor tavsiyesi ile gerçekleştirilmelidir. Doktor bu konuda doğru karar verecek mekanizmadır.

Bebeklerde İmmün Rahatsızlıklar

İmmün, bağışıklık olarak da bilinen, vücudun yabancı olduğu maddeleri atması ya da parçalamasıyla spesifik doku türüdür. Bebekler hassas bir immüniteye sahip oldukları için en kısa zamanda etkilenebilmektedirler. Bebeklerin bağışıklığı baskılanmış bir şekilde doğmalarının burada payı büyüktür. Bu konuda zamanla immün sistem oluşacak, yerine oturacaktır. Bu konuda herhangi bir girişim yapmadan önce mutlaka doktora sorulmalıdır. Doktor tavsiyesi olmadan herhangi bir işlem yapılması bebeğin immün sistemine zarar verebilir.

Geniz Rahatsızlıkları

Genizde yanma şikayetlerinin çoğu grip ya da soğuk algınlığı başlangıcında yer alan rahatsızlıklardan birisidir. Bebekler özellikle bu konuda özen gösterilmesi gereken varlıklardır. Özenle büyütülen, yetiştirilen, geliştirilen bebeklerin geniz rahatsızlıkları daha sıklıkta olabilmektedir. Bu konuya özen göstermek gerekmektedir.